• +48 575 822 835
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bakalie najwyższej jakości

Orzechy laskowe łuskane

Informacje

Orzechy laskowe, tak jak inne orzechy, są bogatym źródłem cennych substancji odżywczych. Wyróżniają się jednak wyższą zawartością witaminy E, która jest powszechnie znana jako witamina młodości i płodności.

Orzechy laskowe to dojrzałe owoce leszczyny – krzewu, którego na świecie występuje blisko 100 odmian. Warto dodać, że za najszlachetniejsze i najsmaczniejsze wielu uważa orzechy pochodzące z Turcji – kraj ten jest zresztą ich największym eksporterem. Leszczyna zaczyna kwitnąć w okresie przedwiośnia, czyli z reguły na przełomie lutego i marca. Dojrzałe orzechy laskowe można najczęściej zbierać we wrześniu. Dojrzewające owoce leszczyny zmieniają swój kolor – od żółto-pomarańczowego do jasnobrązowego, gdy są w pełni dojrzałe. Co ważne, orzechy laskowe można zbierać dopiero wtedy, gdy spadną z krzewów. W związku z tym, że mogą dojrzewać w różnym tempie, ich zbiory mogą trwać nawet przez kilka tygodni.

Orzechy są bardzo często wymieniane jako składnik zdrowej, prawidłowo zbilansowanej diety – na przykład diety DASH. Nie inaczej jest w przypadku orzechów laskowych – zawierają witaminy i minerały korzystnie wpływające na funkcjonowanie całego organizmu. Ponadto orzechy laskowe mają niski indeks glikemiczny – wynosi on 15 – dlatego bez obaw mogą sięgać po nie osoby chorujące na cukrzycę. Co ciekawe, orzechy laskowe śmiało mogą jeść też osoby na diecie odchudzającej. Co prawda są one kaloryczne, ale zdaniem naukowców zawarty w nich tłuszcz nie tylko nie tuczy, ale wręcz stymuluje procesy przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej. Orzechy laskowe mogą zatem sprzyjać utracie zbędnych kilogramów – za sprawą kwasów tłuszczowych jednonienasyconych świetne efekty zauważą szczególnie osoby, które mają tak zwaną oponkę i marzą o płaskim brzuchu.

Należy jednak pamiętać, że jak wszystkie produkty, orzechy laskowe też trzeba spożywać w umiarkowanych ilościach.


© 2024 JARBAB. All Rights Reserved. Designed by InnoVea